09 Kasım 2019 Cumartesi 11:46
Bekçi ve Polis Alımı Duyurusu.

Polis Akademisi 'nden POMEMPAEMPMYO ve Bekçilik duyurusu.

Önceki gün  Resmi Gazete 'de bir dizi duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyurularda POMEM, PMYO , PAEM polis alımlarında ve çarşı mahalle bekçisi alımlarında değişiklik yapıldığına yer verildi. 

Polis Akademisi Başkanlığı ise bir duyuru yayımladı ve yayımlanan duyuruda değişikliklerin genel çerçevesine yer verildi. 

8 Kasım 2019 tarihli ve 30942 sayılı Resmi Gazete’de yer alan kararlara göre Başkanlığımıza bağlı eğitim kurumlarımız olan Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Meslek Yüksekokullarına (PMYO) başvurularda, "şehit veya vazife malulü eş veya çocukları" tanımının kapsamı genişletilerek Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, TSK personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları ile 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nun ilgili maddesi kapsamındakilerin eş veya çocukları da dahil edilmiştir

Ayrıca, Resmi Gazete'de yayımlanan "Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"e göre, tanımlar arasına "şehit veya vazife malulü eş veya çocukları" tanımı da eklenmiştir.

Emniyet Teşkilatı dışında şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından başvuruda bulunacak adaylar, onaylı şehit veya malullük belgesini yazılı veya elektronik ortamda yaptığı başvurusuna eklemesi ve sınav esnasında belgenin aslını ibraz etmeleri yeterli olacaktır.

Son Güncelleme: 09.11.2019 11:56
Anahtar Kelimeler:
AlımıBekçiPolisDuyuru
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol