24 Ekim 2019 Perşembe 10:25
Trump'ın Açıklamalarından Sonra Dolar, EURO ve Altın Fiyatlarında Sert Düşüş

TRUMP NE SÖYLEDİ?

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye-Suriye sınırındaki son duruma ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Türkiye'ye yönelik tüm yaptırımların kaldırılmasına yönelik emir verdiğini söyleyen ABD Başkanı, ABD ve bazı ülkelerden Türkiye'ye yönelik askeri harekat başlatılmasına yönelik çağrı aldığını fakat Türkiye ile yakın ilişkiler ve NATO üyeliğini görmezden gelen bu kişilerin söylemlerini dikkate almadığını söyledi. ABD'nin önceki başkanı Obama'nın kötü politikaları nedeniyle ABD'nin bölgede adeta bir bataklıkta olduğunu söyleyen Trump, 'Daha ne kadar askerimiz Ortadoğu bataklığında ölecekti' dedi.  

Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok iyi ilişkileri olduğunu söyleyen ABD Başkanı, bundan sonra uzak bölgelere asker göndermeme kararı aldıklarını söyledi. ABD için zafere giden bir yolu seçtiğini bu sayede çok sayıda insanın hayatını kurtardığını söyleyen Trump, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkesini çok seven bir adam. Ülkesi için çok iyi şeyler yapıyor. General Mazluma da (YPG 'li terörist lideri) çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

ABD ordusunun işinin dünya polisliği olmadığını söyleyen ABD Başkanı konuşmasını, "Tanrı Amerikayı korusun" ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol