06 Kasım 2019 Çarşamba 16:23
DEAŞ Türkiye'de yeni saldırılara mı başlayacak?

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, DEAŞ lideri Ebubekir el-Bağdadi’nin Suriye’de düzenlenen operasyonda öldürüldüğünü açıkladı.

Trump, "Ebubekir el-Bağdadi öldü. Bir korkak gibi öldü, kaçarak ve ağlayarak." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı sonraki günlerde Twitter'dan yaptığı bir açıklama ile Bağdadi'nin ölümünden sonra örgütün başına geçeceği düşünülen örgütün iki numaralı isminin de yapılan bir operasyonla öldürüldüğünü duyurdu.

TÜRKMEN LİDERİN DERİN KODLARI...

Bu gelişmeler üzerine Amerikan Newsweek dergisi ilginç bir habere imza attı. Buna göre DEAŞ, Bağdadi'nin halefi olarak bir Türkmeni lider seçti.

Haberde, örgütün yeni lideri olarak, Telaferli bir "Türkmen" olduğu öne sürülen Abdullah Kardaş'ın belirlendiği bilgisi aktarıldı.

TÜRKİYE'YE SALDIRACAKLAR

Bu ilginç gelişmeleri Youtube kanalında yorumlayan Komplo teorisyeni ve stratejist Erol Mütercimler ise dikkat çeken tahminlerde bulundu.

Örgütün, iddia edildiği gibi, Türkmen lider seçmesi halinde saldırılarının Türkiye'ye yoğunlaşacağı öngörüsünü paylaşan Mütercimler şu fadeleri kullandı;

"Bu örgütün yeni liderinin etnik kimliği ne olacak? Bakınız, etnik kimliği Türkmen olan birisi olursa farklı bir sonuç var, Arap olacak birisi olursa farklı bir sonuç var...

Eğer Türkmen olursa ifade edildiği gibi bu ne demektir biliyor musunuz; bu eylemlerin kesinlikle ve kesinlikle taşıtılacağı demektir...

Türkiye'nin içinde terörist eylemler yapılacak, yaptırılacak demektir.

Bunu neden söyledim, eğer Türkmen olursa unutmayalım ki bu etnik kimlik nedeniyle Türkiye'de de kendisine çok sayıda taraf bulacak, taraftar bulacak"

Son Güncelleme: 06.11.2019 20:52
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol